Řecké ostrovy jsou vůbec nejoblíbenějším cílem leteckých zájezdů českých turistů. Kombinují úžasnou hru barev. Tyrkysové moře omývá zlaté písečné pláže, nebe je jasně modré s několika obláčky nad kopci, které jsou často nádherně zelené porostlé bujnou středomořskou vegetací. Výborná gastronomie místních taveren, příjemní lidé a pomalejší způsob života bez shonu jen dotvoří pravou atmosféru dovolené. Výhodné last minute zájezdy na řecké ostrovy jsou navíc možností, jak ušetřit.

Největším a nejvyhledávanějším ostrovem Řecka je Kréta. Nabízí skvělé podmínky pro dovolenou i dobrodružné výpravy do vysokých hor a zapadlých vesniček. Jedny z nejkrásnějších pláží Řecka jsou právě zde na ostrově zrození Dia - vládce olympských bohů. Ostrovem skvělého jídla a slavných sardinek je Lesbos. Patří také k levnějším ostrovům se zázemím pro rodiny s dětmi.

Ostrovem kontrastů je Rhodos. Místa živého cestovního ruchu na straně jedné, nedotčená příroda, pláže i původní vesničky na straně druhé. Ideální cíl pro pořádání výletů. Dva ostrovní klenoty v Jónském moři se jmenují a Zakynthos. Jsou celoročně zelené a nabízí další nejkrásnější pláže Řecka, které patří k nejvíce fotografovaným na světě – Navagio a Myrtos. Ostrov Samos je specifickým místem řecké říše. Turisté jej tolik nenavštěvují, a proto je jedinečným místem k poznání.